Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

Jeśli szukasz kabla koncentrycznego, kliknij tu

W zdecydowanej większości mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas lubi czasem obejrzeć porywający dokument bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie odpowiedniego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupić można bez problemu w sklepach , które oferują artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach dostępne są na chwilę obecną bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi zwrócić uwagę na jego ważne parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na wysokim poziomie. Najlepszym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż kabel wyróżnia się najwyższym poziomem i chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych producentów świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci telewizyjnych zarówno niewielkich, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi rygorami produkcji. Na skutek tego odchyły parametrów w przypadku takich kabli są niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią połączenie elementów różnego rodzaju. Na ogół rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem odznaczającym się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony używane są materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]