Skrzynka teletechniczna – rodzaje i zastosowanie

Skrzynkę teletechniczną zamówisz na www.telmor.pl.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdym domu – reguluje to polskie prawo. Na rynku wyróżniamy wiele ich rodzajów, których struktura musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – otwory wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z wytrzymałego metalu i mieć odpowiednie otwory, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy 2 podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Najczęściej spotykany model to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt oraz ekstremalne warunki. Inna ważna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz mieszkań, w której zlokalizowane są ważne przewody – np. światłowody oraz niezbędne przyłącza sprzętów – modemy TVK, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia można zamontować na przykład na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalne zamki

Priorytetowym elementem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu służą specjalne zasuwy. To ważne również w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Pamiętajmy również o uporządkowaniu kabli – do tego celu montuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dopasujemy je do naszego mieszkania.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]