Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Dowiedz się, gdzie kupić wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy sączeniu porannej herbaty i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym rozwiązaniem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich rozmieszczenia zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale też radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał tylko wybranych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]