Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jeśli szukasz tabliczek informacyjnych, koniecznie sprawdź https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne mają wyjątkowo ważną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz w budynkach. Z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi, ale powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się zatem w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – ułatwiają znalezienie właściwego pokoju

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które oznaczają budynki – wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, banki, komisariaty policji. Dzięki nim błyskawicznie wyszukamy odpowiedni budynek. Trzeba jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często możemy je także dostrzec w pomieszczeniach. To ogromny zbiór tabliczek, które z reguły służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pomieszczenia lub osoby w wielkich budynkach – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. To sprawia, że szybko znajdziemy przykładowo burmistrza czy wydział finansowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – znakują drzwi awaryjne

Tabliczki informacyjne są w końcu nakazywane przez odpowiednie akty normatywne, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Znakują drogi awaryjne, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o trujących substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych surowców (np. aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]