Znaki BHP – sposób na zapewnienie bezpieczeństwa

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują bardzo precyzyjne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność prawidłowego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Na ten moment znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi chociażby o hale produkcyjne, biurowce, jak także przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są również instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie opisanie drogi do ewakuacji. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na wielu urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych. Wykorzystuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który bardzo dobrze znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – można będzie odczytać ich treść. W wielu przypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza żadnych problemów. Z całą pewnością poradzi sobie z tym każdy.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]