Lampworki – szklane perły

Jeśli potrzebujesz lampworków, odwiedź ten adres

Z pozoru przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione na własną rękę – surowiec rozgrzewano z wykorzystaniem przerobionej lampy naftowej, stąd też nazwa perły lampowe. Obecnie także można zrobić je w domu, lecz lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki produkuje się, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się odpowiednie szkło, które w wyniku działania płomienia topnieje, zaś to umożliwia nadanie mu wybranych kształtów. Strużki stopionego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki bywają stosowane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do jakich strojów nosić?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, że będą ciekawie prezentowały się jedynie przy tego typu kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]