Najważniejsze informacje o kolczykach

Jeśli chcesz nabyć srebrne kolczyki, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki

Szukając kolczyków powinno się wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego są wykonane,, to jak się prezentują i kształt, ale także na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótką listę najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla pań, które nie postanowiły nie przekłuwać uszu. Obecnie właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, z powodu rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często wykorzystuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy szali, czapeczek czy odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem używane są często w biżuterii dla dzieci.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]