Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Kliknij tutaj.

Kiedy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże ma miejsce ta wymarzona przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – zwyczaj od wielu wieków

Podarowanie kobiecie pierścienia to niezwykle stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, czyli żyła wiodąca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Pierwotnie sporządzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wtedy, gdy mężowie pragnęli pokazać swoją pełną ufność do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, aczkolwiek materiały te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru stuleci, przy czym znamienny wzrost ich popularności można spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – za ile go kupisz?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania rozmaitych kamieni oraz metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szmaragd, rubin bądź tanzanit. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, niemniej jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych typów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, że mężczyzna winien wydać na niego przynajmniej dwumiesięczną wypłatę. Koszt zakupu zależny jest od kilku czynników: wzoru, wykorzystanego kamienia, surowca czy ilości karatów, w związku z tym każdy znajdzie śliczny, oryginalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania i uczucia, zatem jego cena nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]