Poradnik dla kupujących naszyjniki z kamieniami

Dowiedz się, gdzie zamówić naszyjniki z kamieniami

Są wśród nich prawdziwe minerały oraz ich sztuczne odpowiedniki. Mogą mieć najróżniejsze barwy – od brązu, przez purpurę, aż po niebieski. Jedne powinniśmy nosić do eleganckich kreacji, inne doskonale będą prezentowały się na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci szczycą się wielkim uznaniem– inne są czasy i trendy, ale nadal je chętnie zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi familijnymi pamiątkami. Powinniśmy więc napisać kilka słów na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – który rodzaje?

Rozmaitość kamieni wykorzystywanych do wytwarzania naszyjników jest wielka – obok kryształów, szafiru czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich też kamienie produkowane sztucznie. Najpopularniejsze to bez wątpienia cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi doskonale prezentują się przy strojach tak codziennych, jak i wieczorowych.

Większa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zwykle bardzo wrażliwe na zarysowania – przy złym użytkowaniu niełatwo zatem je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je za każdym razem, jeśli zachodzi prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu czy pracach ręcznych. Unikajmy też zakładania dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – zachodzi prawdopodobieństwo, iż będą się uderzały i przez to rysować.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]