Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Potrzebujesz biżuterii srebrnej? Skieruj się tutaj

Jest z człowiekiem od tysiącleci i mimo pojawienia się różnych nowych projektów, naprawdę niewiele się zmieniła. Biżuteria nadal pełni identyczną funkcję – jest pewnego typu ozdobą człowieka i umożliwia wyrażenie własnego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie chętnie zakładają panie oraz panowie, dzieci i ich rodzice, ludzie z rozmaitych grup społecznych. Bez względu na to, jakie projekty lubimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zwykle ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia fakt, iż jej stosowanie pozwala uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć również o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele czasu, ale należy prawidłowo je konserwować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona porysować albo pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub amoniakiem. Trzeba trzymać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]