Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Poszukujesz mistycznego topazu? Odwiedź ten adres

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru możnaby błędnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury i pokrywany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest wynikiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych kreacji

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Często używają go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie prezentuje się również na co dzień. Istotna jest też różnorodność kolorów, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojej kreacji.