Wisiorki srebrne

Chcesz zamówić zawieszki? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro nie najlepiej reaguje też na styczność z wilgocią oraz dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej użyć letniej wody z solą, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.