Wisiorki z ametystami

Chcesz kupić ametysty? Wejdź na www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.