Filtry powietrza klasy F9 i H14 – jak się je wykorzystuje?

Filtr minipleat znajdziesz na http://tinyurl.com/y2nc8ot6

Powiedzmy sobie szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj jest na jednym z najdalszych miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w salach operacyjnych).

Filtry minipleat typu minipleat – do domu oraz biur

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w biurowcach, budynkach mieszkalnych lub urzędach bardzo dobrze spełnią swoje zadanie filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich kłopotem też takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, spaliny bądź zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 warto sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 wytwarzane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – wydajna filtracja w wymagającym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie trzeba zachować wysokie standardy czystości powietrza, np. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Źródło fotografii – marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46