Krakowska Kancelaria – rozwody, separacje, alimenty

Jednym z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw dotyczących uregulowania kontaktów, ojcostwa i macierzyństwa czy władzy rodzicielskiej.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze stosownego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną bądź przez Skype. Staramy się wtedy zebrać jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy zawsze dążymy do znalezienia możliwości na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest pod ich wpływem i rozpatruje sprawę tylko pod kątem prawnym.