Porady prawne w zakresie zachowku, dziedziczenia spółek i podziału spadku

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy dział spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od rozmowy z Klientem i od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Istotne jest, by już przy inicjującym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Będziemy wsparciem także dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporu. W takim przypadku proponujemy wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały swoich krewnych, wymaga całkowitego zrozumienia i subtelnego działania. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.