Ozdoby świąteczne z butelek szklanych i słoików. Zrób to sam.

Kto z nas nie lubi dekoracji świątecznych, które sprawiają, że można poczuć magię zbliżających się Świąt? Nie masz pomysłu na świąteczną dekorację? Wykorzystując szklane butelki lub słoiki możesz wyczarować bożonarodzeniowy klimat.  Podpowiadamy, jak wykorzystać produkty, które każdy znajdzie w swoim domu.

Dekoracje świąteczne w słoju

Boże Narodzenie to okres rodzinnego ciepła, dlatego warto odpowiednio przystroić wnętrze. Czasem wystarczy mały detal, aby wnętrze nabrało świątecznego klimatu. Co więcej – świąteczna ozdoba doskonale sprawdzi się jako prezent, a wykonana własnoręcznie na pewno sprawi radość osobie obdarowanej. 

Stroik świąteczny to must have w każdym domu. Zamiast kupować gotowe stroiki w sklepie, można zrobić je samodzielnie. W każdym domu znajdą się puste słoiki, a czas Świąt to wspaniała okazja, aby dać im drugie życie! 

Do dekoracji świątecznych odpowiednie będą zarówno małe jak i większe słoiki. Wykorzystując je można zrobić bożonarodzeniową wersję lasu w szkle. Czego będziesz potrzebować?

Świąteczny las w szkle

Potrzebne przedmioty:

A wykonanie? Wszystko po prostu wkładamy do słoika – zaczynając od stworzenia bazy z mchu i gałązek, na których kładziemy ozdoby, oprószamy wszystko sztucznym śniegiem lub solą, umieszczamy coś dającego światło – świeczkę lub bezpieczniej – ledy. I w tak prosty sposób powstaje piękna świąteczna dekoracja w słoiku. Sznurek jutowy możemy wykorzystać zarówno do przymocowania ozdób do gałązek, jak i do ozdobienia górnej części słoika.

Dekoracje świąteczne z butelek szklanych

Posiadasz w domu butelki po winie lub innych trunkach alkoholowych? Świetnie! To idealny moment, aby wykorzystać je na świąteczne ozdoby z butelek. Światełka led wspaniale prezentują się w butelkach szklanych. Blask światła doda magii do świątecznej atmosfery i pięknie rozświetli wnętrze. To rewelacyjny pomysł, aby zrobić lampę lub świecznik, który udekoruje wigilijny stół. 

W ofercie posiadamy butelki świąteczne z nadrukiem, które jeszcze mocniej podkreślą świąteczny klimat. Butelki można przyozdobić np. czapeczką Mikołaja lub sznurkiem jutowym.

Gdzie umieścić świąteczne dekoracje z butelek i słoików?

Słoje dekoracyjne lub butelki sprawdzą się doskonale również na zewnątrz, na parapetach, przy drzwiach. Goście odwiedzający na pewno poczują się milej, gdy od progu będzie witać ich świąteczny klimat. 

Wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia nietypowych dekoracji świątecznych znajdziesz w naszym sklepie internetowym i we własnym domu.

Życzymy pięknych Świąt!

Źródło tekstu: https://superbutelki.pl/pl/blog/Ozdoby-swiateczne-z-butelek-szklanych-i-sloikow-zrob-to-sam/134