Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, czym jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację dużym oraz małym firmom.

Działanie mass collect

Funkcja usługi mass collect jest właściwie stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli na przykład na uczelniach wyższych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a zarazem na eliminację możliwych omyłek, jakie mogą mieć miejsce w czasie tej czynności.

Dlaczego warto korzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca obsługuje mniej niż 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]