Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Nie udało Ci się znaleźć kantoru internetowego? Skieruj się w to miejsce.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – na te pierwsze wciąż można się natknąć hipermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo zmieniającym się świecie, ludzie pragną wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor online to niższy spread

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak kupno waluty w fizycznym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, iż wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z zeszłej doby. Kolejnym i niesłychanie znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online oferują też kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez nabywcę terminie czy też takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących komfort oraz dużą autonomię w dysponowaniu funduszami. Wykorzystują je także kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie i osoby zatrudnione bądź uczące się poza granicami Polski. Lecz zanim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.