Migracja domeny – gdy znajdziesz lepszego operatora

Domena to niepowtarzalna nazwa, która umożliwia rozpoznanie witryny www i wyszperanie jej w internecie. Jeżeli posiada się firmę, to obecnie – w czasach powszechnego dostępu do zasobów Internetu – posiadanie własnej strony, na której zaprezentujemy nasze usługi czy też produkty, jest niezbędne. Firma hostingowa, z której oferty w tym momencie korzystasz Cię zawiodła? Może czas zdecydować się na przeniesienie domeny.

Co zyskasz na migracji domeny?

Firmy hostingowe bezustannie modyfikują swoje usługi, żeby zapewniać klientom lepsze rozwiązania, które umożliwiają zaoszczędzenie kapitału, ale również proste administrowanie domeną. Wybrałeś kupno domeny za kilka złotych? Abonament niebawem wygaśnie, a prolongata domeny nieoczekiwanie stało się kosztowne? W takiej sytuacji opłaca się przeprowadzić przeniesienie domeny. Wybór innego operatora dla domeny umożliwi także sprawniejsze nią administrowanie za pomocą intuicyjnego panelu, jaki przykładowo dostępny jest dla użytkowników hostingu w Kru.pl. Transfer domeny może też mieć ogromne znaczenie pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych – akredytowani rejestratorzy stosują się do przepisów RODO. Plusem posiadania hostingu w Kru.pl jest także uproszczony proces cesji domen, opcja opłacenia usług w kryptowalutach, jak również trwającą całą dobę możliwość wygenerowania kodów AuthInfo, czyli serii znaków potrzebnych do przeniesienia domeny do innego rejestratora.

Migracja domeny krok po kroku

Migracja domeny jest niezmiernie szybka – wymaga jedynie wykonania kilku czynności. Do migracji domeny o rozszerzeniu .pl powinno się najpierw wygenerować kod AuthInfo u bieżącego rejestratora i przesłać formularz na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się nazwę domeny i kod. Migracja polskiej domeny może być zapoczątkowana dopiero trzy tygodnie po jej odnowieniu albo rejestracji. Po zapoznaniu się z warunkami migracji domeny, jak również po potwierdzeniu zlecenia, inicjuje się proces przeniesienia. Witryna na ogół jest widoczna on-line do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty za migrację.