Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na portal internetowy może być założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych negatywnych sankcji?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej ilości odsyłaczy kierujących internautów na naszą stronę internetową. Naruszają one reguły naturalnego linkowania opracowane przez koncern Google, bo manipulują miejscem strony w wyszukiwarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią artykułów promujących przepełnionych wieloma odnośnikami. Szerzy się także zjawisko wymiany linków, co jest zakazane. Jeśli nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się nagłym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Nie zapominajmy, że gdy na portal będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest jednak bardzo pracochłonny i nie daje stuprocentowego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – skierujmy swoje kroki do doświadczonej agencji SEO. Fachowcy błyskawicznie ustalą prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym agencjom.