Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli posiadasz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować najlepszy hosting dla firm?

Hosting internetowy – wybierz bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być pewny, szybki, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (współdzielony, w chmurze, VPS, bądź dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna cechować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie wypada skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe przeważnie charakteryzują się przeciętną jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami Polski i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była też stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w przejrzysty sposób. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.