Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Magnetoterapia aparat. Więcej na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia redukuje także ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i likwiduje obrzęki.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]