Cierpisz na starczowzroczność? Skuteczne leczenie presbiopii jest możliwe

Szukasz wiadomości o leczeniu starczowzroczności Kraków? Dobrze trafiłeś!

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co tak naprawdę ogranicza możliwość czytania gazet, pisania, korzystania z komputera czy telefonu komórkowego, a także podejmowania wielu powszednich czynności. Presbiopia jest wynikiem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej kompletnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to sporo trudności. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, a modele progresywne bywają na ogół drogie. Lepszym wyjściem może okazać się więc wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – realizuj bez przeszkód powszednie aktywności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu komplikacji przy podejmowaniu się koniecznych, najprostszych aktywności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (wypada zaakcentować, iż nieraz pierwsze oznaki starczowzroczności przejawiają się już ukończeniu 40 lat) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z komputera, a także przemieszczaniem się komunikacją miejską (problemy ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość przeczytania ceny towaru). Na dodatek, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie okularów bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy także zapominać, iż wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następne 2 lata lata przynoszą z reguły pogorszenie widzenia o około 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są możliwe?

Poza korekcją za pomocą okularów, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania okularów. Metody jak przykładowo PRESBYMAX® są również sposobem na to, żeby podczas pojedynczego zabiegu w pełni zlikwidować wadę w obu oczach.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]