Co warto wiedzieć o leczeniu witaminą C?

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą procedurą bierze się w głównej mierze stąd, iż witamina C jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy syntezować jej samodzielnie. Musimy więc uzupełnić ją inaczej – w codziennych posiłkach lub za pomocą specjalnie dobranych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć duże znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – użycia

Wiele ludzi uważa, iż wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak borelioza, choroby autoimmunologiczne czy zapalenie stawów. Nie brakuje również opinii mówiących, iż ta metoda może dać bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej regeneracji, a także usuwać zmiany skórne i przyspieszać zabliźnianie się.

Witamina C dożylnie – o czym trzeba wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Dlatego nie należy przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C powinniśmy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność doktora podczas zabiegu.