Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

Fala uderzeniowa aparat. Zdobądź więcej wiadomości

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia pomagająca wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie używana w kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, co zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak bóle w okolicy bioder, ostroga piętowa, bóle nadgarstka czy tzw. łokieć tenisisty. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak działa?

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie terapii u dwóch osób jednocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]