Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowe i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe efekty?

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi wybielające (żele, paski, nakładki), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są obecnie najczęściej wybierane? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się odcień zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też precyzyjne dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.