Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się dokuczliwych i często groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty pozwalające na leczenie jaskry, nadwzroczności, astygmatyzmu, a także wielu pozostałych schorzeń. Ogromnie popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Taka korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent szybko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest biegła załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dobierze najlepszą metodę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesne urządzenia diagnostyczne, zatem mogą zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, np. stożka rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto specjaliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą pomocną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych, a także pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi przypadłościami, jak np. ciałem obcym w gałce ocznej lub usuwaniem kaszaków.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]