Lasery wysokoenergetyczne – głęboka penetracja tkanek

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: stłuczenia, naderwania ścięgien czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu lumbago, zapalenia stawów, dyskopatii szyjnej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]