Leczenie stożka rogówki – jak przebiega zabieg?

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby otrzymać informacje dotyczące stożka rogówki Kraków.

Stożek rogówki to schorzenie, które bardzo utrudnia życie – obniża jakość widzenia oraz może wywoływać kolejne choroby oczu. Współczesne kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą sprostać tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg korekty stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – geneza schorzenia?

Rogówka to transparentna część gałko ocznej, która mocno koncentruje promienie światła. Mieści się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednakże ma mnóstwo receptorów bólowych. Mniej więcej w trzecim dziesięcioleciu życia może ulec odkształceniu polegającemu na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w centralnej części. Dzieje się tak z powodu osłabienia tkanki, która prawdopodobnie staje się podatna na oddziaływanie rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm oraz miopię, przez co pacjent widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie słoneczne. Chorzy skarżą się też na podrażnienie oczu, czasem zdarza się także podwójne widzenie. Stożek rogówki niejednokrotnie współistnieje z innymi schorzeniami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek spowodowanym przez alergię. Na szczęście współcześnie skuteczne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. We początkowej fazie wada jest korygowana z wykorzystaniem okularów albo soczewek kontaktowych, z czasem jednakże nieodzowne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – skuteczne metody

Leczenie stożka rogówki może być prowadzone za pomocą różnych procedur medycznych. Aktualnie najbardziej skuteczną metodą na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne podejmują się też korekty stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli zabieg Topoguided. Bardzo dobre rezultaty przynoszą procedury korzystające z technologii mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei pozwala na niwelowanie niezborności czy też krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą też po jakimś czasie udać się na zabieg laserowy, który kompletnie wyeliminuje wadę wzroku.

Adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]