Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

Na psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ skorzystasz z rady specjalistów w dziedzinie terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może przeżywać przeróżne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić naprawdę sprawnie. Świetnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego i doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z rozmaitymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane ze zdradą jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach często potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie problemów zdrowotnych partnerów lub ich dzieci. Jest pomocny w momencie, kiedy pomiędzy małżonkami pojawiają się konflikty, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy oraz usprawnić związek. Poprawia się komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie mają potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że związek to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które ukończyły terapię małżeńską mają umiejętności niezbędne do tego, by skutecznie pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez większych problemów wyszukamy polskiego psychologa także na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii i zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na pomoc specjalisty. Również na emigracji warto powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi trudnościami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a dzięki niej związek może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339