Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Wszystko o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z profesjonalnego oprogramowania. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można wykorzystać?

Jest sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że służył przede wszystkim jako narzędzie do obróbki fotografii, w mgnieniu oka został głównym softwarem game developerów i artystów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, farbami akwarelowymi bądź temperą. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość modyfikowania błędnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samemu, jednakże by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz niezbędne metody korzystania z pędzli, polecamy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]