Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Szukasz więcej informacji o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, ale także niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tłumnie napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia wybrali się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy miłują wysokie góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, by nabyć potrzebne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które są potrzebne w przypadku różnych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie omawia dodatkowo reguły prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niedużych grupach, które przeważnie nie przekraczają 6 osób. Skutkiem tego przyswajanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]