Zajęcia sensoryczne dla dzieci – rozwój przez muzykę i zabawę

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko rozrywką – należycie pokierowana może przyśpieszać ich rozwój. Opiekuni, pragnący poprawić zdolności kognitywne swoich pociech, powinni zapisać swoje dzieci na zajęcia baby sensory.

Zajęcia sensoryczne – pobudzanie umiejętności motorycznych i poznawczych maluchów

Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to zajęcia dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Pierwszy rok życia jest szczególnie istotny dla malucha, ponieważ następuje w tym czasie jego nadzwyczaj silny rozwój fizyczny oraz umysłowy. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu malucha tworzą w tym okresie dziesiątki milionów kolejnych połączeń. Dlatego powinno się zadbać o znaczną liczbę interesujących wrażeń, oddziałujących pozytywnie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca i tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Ze względu na to, iż przeznaczone są dla niesłychanie małych dzieci, trwają niecałą godzinę, która podzielona jest na etapy zabawy i odpoczynku. W trakcie zajęć niemowlęta podejmują się kolejnych aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności porozumiewania się i ruchowe.

Zajęcia muzyczne dla maluchów

Dźwięki są jednym z pozytywnie oddziałujących na rozwój dziecka bodźców. Podczas gry na przeróżnych instrumentach, tak starsze, jak i małe dzieci, rozwijają czułość na piękno oraz fantazję, uczą się też zrozumienia rytmu. Kontakt z muzyką w okresie niemowlęctwa poprawia umiejętności kognitywne maluchów, co później w wielu przypadkach jest podstawą do bezproblemowego opanowania reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to także świetna zabawa w towarzystwie rówieśników. Pod opieką wprawnego w pracy z dziećmi instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, że muzykę można wytwarzać także przy użyciu rozmaitych obiektów. W trakcie zabaw z muzyką generowane są dźwięki na niskim poziomie głośności..