W kilku zdaniach o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Jednak co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Na czym polega optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej ułatwia osiągnięcie lepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.