Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Skieruj się tu po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych turystów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów wabią przede wszystkim możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, malownicze widoki, a także zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza solidne przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin dziennie.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą należy też zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]