Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Co warto wiedzieć o trekkingi Himalaje?

Himalaje razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma niemało czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje również wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną problemów bywa również samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]