Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

Odpoczynek na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży popularna w Polsce od ponad 100 lat i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnich latach doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większe emocje niż spływ, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej kondycji i powinni lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Spływ po Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to również świetna alternatywa dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.