Tenis dla dzieci Kraków

Na teniskrakow.pl/treningi/ odnajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę tenisa dla dzieci Kraków

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz zalecana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmobilizować je do wysiłku? Do wyboru jest wiele ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko niebanalny sposób wykorzystania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są także treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]