Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Górskie wypady przybierają różne postaci. Od krótkich spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób ze znakomitą sprawnością, znajomością natury wysokich gór i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne pasma Europy, dużym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, Karpaty Wschodnie, a także Alpy. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]