Trekkingi w górach całego świata

Trekkingi - tutaj sprawdzisz najkorzystniejszą ofertę

Chodzenie po najwyższych szczytach utożsamiamy szczególnie z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się najczęściej tego typu kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi upora się dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie również obecność dobrego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak okaże się on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, a to sprawia, że niezbędne stają się akcesoria ułatwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują stabilizację również na oblodzonych trasach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także wiosną. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne są odpowiednie umiejętności – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie nam, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie interesujących miejsc na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Everestu oraz Broad Peak.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]