Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Wyprawy - ta niezwykła oferta Was usatysfakcjonuje

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowany poziom trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane kłopoty mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]