Audyt SEO – pierwszy krok do wysokich pozycji w wyszukiwarce

Zajrzyj w to miejsce, aby zlecić audyt strony internetowej.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza kontrolę spółki, przedsiębiorstwa czy firmy pod kątem rozmaitych czynników, m.in organizacyjnych i finansowych, a także ocenę perspektyw rozwoju. Czym, mając na uwadze zacytowaną definicję, jest zatem audyt SEO? Jest to dogłębna analiza strony www, oceniająca różne jej elementy, jak meta opisy i tytuły, szybkość wczytywania się strony, kod strony, strukturę nagłówków i wiele mniej i bardziej ważnych aspektów. Prócz samego wykazania nieprawidłowości i błędów, w rzetelnym audycie SEO powinny znaleźć się też wskazówki odnośnie rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO sprawdza witrynę www pod względem dostępności, zgodności ze standardami W3C, treści na stronie, jak również poprawności kodu. Ponadto sprawdzane jest także, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby wykryła ona wszelkie dysfunkcje strony i – co najważniejsze – zaproponowała działania, które pozwolą je naprawić.

Audyt SEO – sporo problemów zdoła spostrzec tylko człowiek

W sieci znajduje się dużo stron oraz narzędzi, z wykorzystaniem których prędko i bez opłat wykonuje się audyt SEO witryny. Plusy takiego rozwiązania? Szybkość i cena. Argumenty przeciw? Całkiem sporo. Wersje testowe lub też bezpłatne narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, są niedoskonałe. Jeśli już wykażą pewne uchybienia na stronie, to zwykle nie wszystkie. Sporo pomyłek (np. w kodzie) zauważyć można tylko podczas analizy wykonanej przez specjalistę w danej dziedzinie, a nie oprogramowanie.

Na audyt SEO realizowany przez agencję czeka się na ogół od kilku dni do mniej więcej 30 dni. Okres na przygotowanie analizy powinien zostać wyznaczony w umowie zawartej z firmą, która podjęła się jego wykonania. Taki audyt pozwoli wykryć wszystkie najważniejsze problemy obecne na stronie. Jeśli strona była postawiona na darmowym szablonie bądź na platformie typu Shoper czy Magento, to błędów do poprawy może być cała masa. Kiedy witryna powoli się wczytuje, a na ważne dla klienta słowa kluczowe wyświetla się daleko poza pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania, to również są to oznaki, że zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym pomysłem.

Audyt SEO – co pokaże, jeżeli będzie przeprowadzony dobrze

Starannie wykonany audyt SEO może obnażyć liczne błędy witryny, między innymi:

 • brak czy też źle wykonane połączenie z narzędziami Google (np. Google Analytics),
 • powody niskiej widoczności witryny na słowa kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • jakość kodu strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak zbyt wolne wczytywanie się różnych elementów,
 • brak lub niekompletna wizytówka Google Moja Firma,
 • wolne wczytywanie się strony w wersji na urządzenia mobilne oraz na komputer

.

Adres:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]