Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Usuwanie wirusów WordPress - więcej szczegółów o tej usłudze.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym poznać zawirusowane strony na WordPress?

Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Ze strony rozsyłana jest niechciana poczta? Na witrynie widnieją odnośniki do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To jedynie kilka z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji niezbędne jest natychmiastowa reakcja, aby zlikwidować przyczynę infekcji i przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców najlepiej zlecić specom od tego typu działań, gdyż usuwanie wirusów z WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Specjaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują gruntowne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli trwające dłuższy czas zainfekowanie mogło spowodować włączenie strony do listy wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują także niezbędne działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest bardzo istotne, gdyż eliminacja wszystkich efektów cyberataku nie daje pewności, że taka sytuacja nie nastąpi za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]