Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach informacji o godnych zobaczenia zabytkach i zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o pokazach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapę, na której błyskawicznie wyszukają kempingi, hotele i pensjonaty, zabytki i muzea, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy czar lokalnego folkloru.

Katalog ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze południowe miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, w której poznają popularne wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego