Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna uzyskasz więcej informacji o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której szybko znajdą zabytki i muzea, kempingi, pensjonaty i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy czar parków narodowych i krajobrazowych.

Witryna o atrakcjach turystycznych w Małopolsce dba też o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Wyjątkowo wartościowa dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słowa i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów w Polsce.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego