Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Jeżeli interesuje Cię korzystna oferta skitur, wejdź na www.exploruj.pl.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj tylko po to, aby oddać się szaleństwu na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Trudne, jednak przynoszące dużo satysfakcji skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w góralskiej chacie i przelotnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, lecz dających dużo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów trasami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga również posiadania lekkich nart i butów.

Chcesz mieć pewność, czy dasz sobie radę na skiturach? Zapytaj o to organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są bezspornie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez trudności dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują kapitalne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym zakresie doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]