Najpiękniejsze atrakcje w Małopolsce

Atrakcje w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, legendarne i nieznane, lecz z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Śliczne, chociaż niepopularne miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny krajobraz – przy odpowiedniej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najporządniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany i słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, jednak również uznanych alpinistów oraz himalaistów.