Jakie wybrać kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

Jeśli szukasz kosmetyków do makijażu oczu, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl.

Przegląd podstawowych kosmetyków do makijażu oczu oraz brwi

Zaakcentowane oczy to istotny krok wykonywania makijażu. Warto rozpocząć go od zastosowania stosownej bazy pod cienie. Baza nie dopuszcza do kumulowania się cieni w załamaniu powieki i jest nadzwyczaj przydatna, przede wszystkim jeśli ma się problemy z przetłuszczającą się albo opadającą powieką. Dodatkowo baza wyrównuje koloryt skóry, to znaczy neutralizuje zaczerwienienie i widoczne żyłki, przedłuża żywotność makijażu oczu, oraz wzmacnia kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami znajdziemy produkty w kredce, w słoiczku bądź w płynie, dlatego bez przeszkód można nabyć te, z których lubimy korzystać.

Do aplikacji najłatwiejszego makijażu oczu niezbędne są cienie do powiek. Zależnie od upodobań można samodzielnie wybrać ich kolory spomiędzy setek oferowanych pojedynczych cieni do palety magnetycznej lub zamówić skomponowane już zestawy. Żeby urozmaicić makijaż oczu, przykładowo uwydatnić kontur oka i zagęścić wizualnie rzęsy, użyj eyelinera lub kredki do oczu. Jeśli zaś preferujesz korzystać ze sztucznych rzęs, to polecamy wykonać delikatną kreskę na powiece, która ukryje ich pasek. Ponadto kredki oraz eyelinery pozwalają na wizualne wymodelowanie oka, wyciągając bądź zaokrąglając je.

Końcową fazą makijażu oczu jest aplikacja maskary do rzęs. Możemy kupić te zwiększające objętość rzęs, przedłużające je lub o intensywnej barwie.

Jeśli lubisz migotanie w makijażu, to zalecamy wykorzystać pigmenty do makijażu. W momencie korzystania z pigmentów powinno się pamiętać o odpowiednim kleju bądź bazie, by pigmenty się tak szybko nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce opłaca się posiadać płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny produkt, szczególnie gdy używamy kosmetyków żelowych np. eyelinerów w słoiczku albo pomad do brwi, które mogą przysychać. Taki płyn można również użyć razem z cieniami do powiek.

Dzienny makijaż brwi oraz oczu – nie musisz być profesjonalistą

Do aplikacji minimalnego makijażu brwi oraz oczu nie potrzebujesz całego arsenału kosmetyków ani profesjonalnych umiejętności. Naturalnie,narysowanie prostej kreski kredką do oczu wymaga jakiegoś doświadczenia, jednakże już cienie, zwłaszcza te perłowe, można bez problemu aplikować opuszkami palców. Liczy się tylko to, żeby w wykonanym makijażu czuć się dobrze.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]