Kosmetyki do makijażu twarzy – omawiamy ich zastosowanie

By wykonać prosty makijaż twarzy, warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w parę produktów. W pierwszym kroku na wcześniej umytą skórę nakładamy bazę pod makijaż. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na bazę rozświetlającą, matującą czy wygładzającą pory produktów wygładzających pory, matujących bądź rozświetlających. Co kluczowe, aplikacja bazy pod makijaż pozwala też na przedłużenie trwałości makijażu.

Kolejno nakładamy cienką warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb skóry. Spośród dostępnych w sprzedaży podkładów pod makijaż, możemy wybrać kosmetyki dające rozświetlające albo matowe wykończenie, a także – w zależności od oczekiwanego stopnia krycia – lżejsze lub dokładnie kryjące.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, trzeba utrwalić go pudrem. Wyróżnia się pudry do twarzy matujące i utrwalające, jak również pudry łagodnie rozświetlające, które bez wątpienia przydadzą się posiadaczkom cery suchej. W ofercie drogerii można znaleźć puder przykładowo w postaci sypkiej, jak i w kompakcie.

Korektory do twarzy mają za zadanie ukryć cienie pod oczami i mankamenty skóry. Zależnie od preferencji możemy użyć korektorów krzepnących i dokładnie kryjących lub w kremie, mających właściwości nawilżające. Utrwala się je najczęściej przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych nawilżoną gąbeczką czy też pędzelkiem. Z kolei te o gęstej konsystencji, które wykorzystuje się kamuflowania niedoskonałości skóry, aplikuje się je punktowo niewielkim pędzelkiem bądź palcem.

Po ujednoliceniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, wypada ją wymodelować. Stosuje się do tego bronzery do twarzy. Bronzery dzielimy na produkty do ocieplania cery, mające odbijające światło cząsteczki, oraz na produkty do konturowania, które są przeważnie matowe i posiadają delikatnie szarą barwę.

Pudry rozświetlające należy aplikować na wierzchołki kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda zdrowo, a przy tym pomagają skryć przejawy przemęczenia.

Żeby cera emanowała wigorem, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich kolor należy poprawnie dobrać do barwy skóry – wybrać chłodny albo ciepły. Jeżeli natomiast masz problem z wyraźnymi naczynkami lub w ogóle z przekrwioną cerą, to polecamy wybrać odcienie pomarańczu, które balansują różowe przebarwienia skóry.

Jeśli pragniesz, żeby makijaż pozostał perfekcyjny przez cały dzień, należy skorzystać z utrwalaczy makijażu. W sprzedaży są takie o właściwościach bardziej rozświetlających, a więc nadające cerze błysku, lub lekko matujących, które przeznaczone są głównie dla kobiet z cerą mieszaną albo tłustą. Utrwalacze to produkty w postaci sprayu.

Aplikacja podstawowego makijażu twarzy nie jest trudna i wymaga posiadania raptem kilku ogólnodostępnych produktów. Trzeba jednak pamiętać, by właściwie dopasować je do naszego typu urody oraz cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]